piątek, 28 marca 2014

Zwycięzca może być tylko jeden. City z Pucharem Ligi

"Trochę" spóźniony post, ale lepiej później niż wcale :D Zaaaaa nami 54 edycja Pucharu Ligi Angielskiej. Zwycięzcą został Manchester City, który we wszystkich rundach trzymał wysoki poziom, a na sam koniec pokonał 3:1 Sunderland.

Sunderland rywalizację o Puchar Ligi zaczął od drugiej rundy. Pokonał tam trzecioligowy Milton Keynes Dons FC 4:2. W następnej rundzie Czarne Koty po raz kolejny trafiły na zespół z trzeciej ligi. Tym razem było to Peterborough United, które poległo 2:0. Dopiero w czwartej rundzie Sunderland miał pod górkę. Ich przeciwnikiem był kolega z Premier League Artur Boruc FC Southampton. Jednak Polak nie uchronił swojego zespołu od porażki 2:1. Prawdziwe pojedynek dla Black Cats miał się odbyć w ćwierćfinale, gdzie trafili na The Blues. W 46' na prowadzenie swój zespół wyprowadził Frank Lampard. Gdy już wszyscy myśleli, że Chelsea zagra w półfinale w 88' gospodarze doprowadzają do dogrywki i tu tak samo, długo ciągnie się mecz i gdy już wszyscy myślą, że to karne wyłonią finalistę Sunderland 1' przed końcem strzela bramkę zapewniając sobie awans, a tam trafia na Manchester United. Jednak Czerwone Diabły w tym sezonie nie grają dobrze i widać to było w pierwszym mecz, który to przegrali 2:1. Rewanż na Old Trafford zakończył się wygraną gospodarzy 1:0 co doprowadziło do dogrywki, tam w 119' bramkę zdobywa Sunderland po to, żeby 1' później ją stracić i tak dochodzi do karnych. Po FATALNEJ serii rzutów karnych do Finału awansują Czarne Koty, które w karnych wygrały 2:1

O wiele łatwiejszą przeprawę miało City. Zespół z Manchesteru zmagania zaczął od pojedynku w trzeciej rundzie z zespołem z zaplecza Premier League - Wigan Athletic. Dla wicemistrzów Anglii to był spacerek, 5:0 mówi samo za siebie.W kolejnej rundzie The Citizens wygrali po dogrywce 0:2 z Newcastle United. W piątej rundzie Bogacze znowu trafili na zespół z zaplecze Premier - Leicester City. Tym razem nie było tak przyjemnie jednak i tak wysoko wygrali (3:1) i awansowali do półfinał, gdzie odprawili West Ham United (9:0 w dwumeczu!)

Finał rozegrany 2 marca 2014 na Wembley lepiej się zaczął dla Kotów, gdyż już po 10' wygrywali po trafieniu Boriniego. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnych bramek, choć były okazje po obu stronach. W drugiej połowie City rzuciło się do ataku co przyniosło skutek w 55', kiedy to do bramki trafił Touré. Minutę później The Citizens prowadziło już 2:1 po bramce Nasri'ego. Sunderland cały czas próbowało, jednak na próbach się kończyło i nie potrafili po raz drugi pokonać Pantilimona, jednak udało się do Navasowi, który ustanowił w 90' wynik spotkania na 3:1.