sobota, 1 marca 2014

Kompromitacja Schalke w meczu z Realem - Schalke vs. Real 1:6

Schalke 1:6 Real
W Niemczech Real po prostu zdeklasował Schalke, już po pierwszej połowie "Królewscy" wygrywali 0:2 po bramkach Bale'a oraz Benzemy, w drugiej połowie Real dobił przeciwników strzelając jeszcze 4 bramki. W doliczonym czasie Huntelar strzelił bramkę honorową.

Przebieg Starcia

Mecz zaczął niespodziewanie, gdyż inicjatywę mieli gospodarze. Przeprowadzili kilka groźnych sytuacji, jednak żadna nie zakończyła się bramką, a jak mówi sławne przysłowie
"Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić".  I w tym przypadku było podobnie, w 13' Real dobrze wyprowadził akcję "stroną Bale'a". Ten płasko podał do Ronaldo, który piętką podał do Karima, jednak podanie zatrzymała obrona, tak dobrze, że Santana przepuścił piłkę, a ta trafiła do Francuza, a on bez problemu umieścił ją w siatce. Schalke od razu ruszyło do ataku i było bardzo blisko strzelenia bramki, ale strzał Drexlera został zablokowany przez Casillas. Schalke próbowało jeszcze dobić strzał jednak piłka pofrunęła nad bramką, Schalke po tej akcji było już załamane.  Przy drugiej bramce dla Realu również zawinił były obrońca Borussii, który stracił piłkę na rzecz Benzemy przy linii bocznej. Karim doskonale obsłużył Bale podaniem, ten minął kilku obrońców i wpakował piłkę do bramki. Na przerwę Schalke mogło schodzić przegrywając nawet 5:0, jednak trzykrotnie 100% akcji nie wykorzystywał Cristiano Ronaldo, dwa razy trafił prosto w bramkarza i raz w słupek. Portugalczyk był przybity.

Na drugą połowę Real wyszedł z podwójną siłą co udowodnili strzelając 3 bramkę, a dokonał tego nie kto inny, a CR7. Mówią, że do 3 razy sztuka, teraz będą mówić do 4 razy sztuka, a przynajmniej Ronaldo. Jednak to nie był koniec goli w tym meczu. 4 minuty po bramce Ronaldo do siatki Schalke trafił Karim Benzema. Później po razie trafili jeszcze Bale i Ronaldo, a honorową bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie strzelił Klaas Jan Huntelaar, jednak była to tylko bramka na osłodzenie goryczy porażki, Schalke przegrało 5 bramkami i może się już pożegnać z Ligą Mistrzów i skupić się na Bundeslidze.