sobota, 1 marca 2014

Podsumowanie 1/8 Finału Ligi Mistrzów #2 - 2 Tura nie zawiodła.

Zakończyły się już 1 mecze 1/8 Finału Ligi Mistrzów i w przeciwieństwie do meczów w zeszłym tygodniu tu doszło do sensacji, a mianowicie Grecki Olimpiacos pokonał u siebie Manchester United 2:0 i jest blisko wyeliminowania "Diabłów" z LM, poza tym nic nadzwyczajnego. BVB pewnie pokonuje Zenit.
"Galata" remisuje u siebie z Chelsea, a Real demoluje Schalke i jest już w 1/4 Ligi Mistrzów.

3 Dzień (25.02)

Zenit St. Petersburg vs Borussia Dortmund
Borussia przystępowała do tego meczu w beznadziejnych nastrojach(przegrana w sobotę z HSV), jednak po 5 minutach nastroje były wyśmienite, gdyż goście wygrywali już 0:2!W 4' do bramki Zenitu trafił Mkhitaryan, a kilka sekund później wyczyn Armeńczyka powtórzył Marco Reus. Jednak to nie był koniec kłopotów gospodarzy, po 15' boisko musiał opuścić Arshavin, który doznał kontuzji, w jego miejsce wszedł Ukraińczyk - Anatoliy Tymoshchuk, jednak piłkarz myślami był w ojczyźnie, gdyż w jego grze było dużo chaosu. Jedynym graczem, który próbował coś robić po stronie gości był Hulk, jednak ciągle jego rajdy były zatrzymywane przez Friedricha i Schmelzera. W pierwszej połowie Zenit nie umiał zagrozić bramce Weidenfeller, jednak "co się odwlecze to nie uciecze" i na początku pierwszej połowy Zenit zdobył bramkę kontaktową, jednak gol nie powinien być uznany, gdyż jeden z graczy Zenitu był na spalonym. Stracona bramka nie podcięła skrzydeł BVB, wręcz przeciwnie bo już po 3' Borussia znowu wygrywała 2 bramkami. Wszystko stało się po "Polskiej akcji". Zaczęło się od straty Zenitu w środku boiska piłkę dostał "Lewy", który oddał piłkę Piszczkowi, ten płasko wrzucił ją w pole karne, tam dopadł do niej Robert i było 3:1. 8' po bramce Roberta było już 3:2, drugą bramkę dla gospodarzy z 11 metrów zdobył Hulk, jednak karny był naciągany, ale BVB znowu nie odpuściło i po dwóch minutach bramkę zdobył Robert ustanawiając rekord Borussii oraz wynik spotkania. Borussia jedną nogą jest już w 1/4 Ligi Mistrzów, jeżeli Zenit chce awansować musi wygrać 3:0 w Dortmundzie, ale wydaje mnie się, że raczej tyle przegrają.
Skrót starcia

Olympiacos Pireus vs Manchester United

Do sensacji doszło w Pireusie, tam miejscowy Olimpiacos pokonał 2:0 słynne "Diabły z Manchesteru", mecz nie mógł porwać kibiców, było dużo strat, dużo niecelnych zagrań, ogólnie było dużo niedokładności, jednak Grekom udało się dwukrotnie pokonać De Geę. Przed Manchesterem bardzo trudne zadanie, muszą przed własną publicznością pokonać Greków, aż 3:0, żeby awansować do 1/4 Finału LM, a z taką grą jaką prezentują "Czerwone Diabły" cudem będzie awans Anglików.

K99 : Mecz, rzeczywiście jak wspomniał Daisuke dość usypiający. Tak naprawdę jedynym żywszym fragmentem spotkania były chwile zaraz po 2 golu graczy z Grecji. Spora sensacja, zobaczymy czy "Czerwone Diabły" się obronią w rewanżu, choć z taką grą to raczej awans do ćwierćfinału pozostanie jedynie marzeniem.

4 Dzień (26.02)
Galatasaray Stambuł vs Chelsea Londyn
Do najbardziej wyrównanego starcia w 1/8 Finału Ligi Mistrzów doszło w Stambule, gdzie miejscowy Galatasaray zremisował z Chelsea 1:1. W 9' na prowadzenie wyszli goście po bramce Torresa, gospodarze odpowiedzieli dopiero w 65',  po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopada Chedjou, żaden zawodnik Chelsea go nie dopilnował i piłkarz "Galaty" bez problemu wpakował piłkę do siatki. Galatasaray do końca walczył o zwycięstwo, jednak Chelsea dobrze się broniło i dowiozło korzystny wynik do końca. Dzięki temu wynikowi Chelsea, wystarczy bezbramkowy remis w Lodnynie, zaś "Galata" musi strzelić choć jedną bramkę, żeby pozbyć się zespołu z Anglii.

Schalke Gelsenkirchen vs Real Madryt

To był po prostu pogrom. BBC czyli Bale, Benzema i Cristiano zniszczyli zespół z Gelsenkirchen. BBC x 2 + honorówka Huntelara i od dziś Schalke jest 16, a nie 04. Real to jedyny klub, który może myśleć już o 1/4 Finału LM, wszystkie inne kluby muszą zachować jeszcze zimną krew w rewanżu, a "Królewscy" w rewanżu mogą zagrać w 100% w rezerwowym składzie. Więcej o meczu tu

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami śledzili poczynania zespołów w Lidze Mistrzów i zapraszamy was na mecze rewanżowe już za dwa tygodnie.