sobota, 31 maja 2014

Siatkarze i Siatkarki jadą na ME - Podsumowanie EL.ME 2015

Nasze obie reprezentacje (damskie i męskie) w siatkówkę pewnie wygrały swoje grupy w Eliminacjach do Mistrzostw Europy 2015 i za rok będą walczyć o miano najlepszej drużyny "Starego Kontynentu". W tym poście chce wam pokrótce przybliżyć w jakich okolicznościach Polacy wygrali grupy eliminacyjne.

Orły Antigi załatwiły bilet do Bułgarii i Włoch
"Polska część" eliminacji była już przeze mnie podsumowywana tu. Jak we Wrocławiu zaczęło się i skończyło fantastycznie to w Lublanie zaczęło się fatalnie. Polacy mieli przypieczętować awans do ME w 4 meczu pokonując Słoweńców i byli bardzo blisko, gdyż wygrywali 2:0, jednak potem się rozluźnili i przegrali trzy kolejne sety, a co za tym idzie mecz. Postawa siatkarzy mogła się nie podobać, jednak ta przegrana nie obniżyła znacząco morali drużyny, gdyż mecze z Łotwą i Macedonią wygrali do 0. Wygrana 5 meczu z Łotwą za pełną pulę dała Orłom Antigi paszport do Włoch i Bułgarii na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Jak sobie poradzimy?Mam nadzieję, że poprawimy wynik z Mistrzostw u sb.

Piotr Makowski zabiera Panie do Holandii i Belgii
Panie spisały się o wiele lepiej od Panów, gdyż wygrały wszystkie 6 meczy, tylko w jednym meczu w Szwajcarii z Ukrainą, przegrały 2 sety (mecz miał podobny przebieg co Słowenia : Polska u panów, z 0:2 do 3:2). Nie licząc tego potknięcia z Ukrainą, Polki we wszystkich meczach gromiły swoje przeciwniczki. Warto wspomnieć, że w Szwajcarii w meczu z Łotwą w drugim secie, Polki pozwoliły swoim przeciwniczką zdobyć tylko 6 pkt. Do Włoch na MŚ nasze reprezentantki nie lecą więc wszystkie przygotowywania i mecze będą prowadzone pod kątem Mistrzostw, miejmy nadzieję udanych.